Opony całoroczne są przystosowane do trudnych warunków śniegowych

opony zimowe

Opony całoroczne są przystosowane do trudnych warunków śniegowych, czyli innymi słowy, zostały zatwierdzone do użytku zimowego. Dzieje się tak dlatego, że posiadają emblemat „Płatek śniegu w Trzech Szczytach”, który oznacza, że ​​przeszli oni wymagane kryteria wydajności w testach na śniegu i tym samym są uznawani za klasyfikację do trudnych warunków śniegowych. W rzeczywistości jest to ten sam emblemat, który noszą opony zimowe. Opony całoroczne mają jedną wielką zaletę w stosunku do opon zimowych, ponieważ mogą być używane przez cały rok, co eliminuje obawy związane z wymianą na opony zimowe. Jest to ogromna zaleta na obszarach, na których zima może nadejść nagle. Ponadto postęp w dziedzinie opon na każdą pogodę sprawia, że ​​są one równie dobre na śniegu i lodzie, jak dedykowane opony zimowe. Dzieje się tak, ponieważ dzięki ulepszeniom w mieszankach gumowych i rzeźbie bieżnika są w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi warunkami zimowymi.

Opony na każdą pogodę pozwolą Ci być przygotowanym na pierwszy opad śniegu, nie martwiąc się, w którym momencie przesiąść się na opony zimowe. Dają Ci również elastyczność, aby podróżować z suchych dróg w góry na dzień na nartach. W przypadku opon zimowych jesteś mniej elastyczny, ponieważ istnieją ograniczenia dat, kiedy możesz używać opon zimowych, a opony z kolcami jeszcze bardziej. Przepisy dotyczące opon z kolcami różnią się w zależności od stanu, w którym mieszkasz. Jeśli interesują Cię opony zimowe, koniecznie zapoznaj się z przepisami obowiązującymi w stanie, w którym mieszkasz. Istnieją również stany zezwalające tylko na kołki gumowe, podczas gdy inne dopuszczają zarówno kołki metalowe, jak i gumowe. Kiedy je założyć, zależy od miejsca zamieszkania w Stanach Zjednoczonych. To nie jest problem, jeśli używasz opon na każdą pogodę. Dzięki oponom na każdą pogodę możesz bez obaw przejść między jesienią a zimą, jednocześnie odpoczywając, mając pewność, że będziesz mieć niezawodną przyczepność w zimie.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na opony na każdą pogodę, czy na opony zimowe, z kolcami lub bez, musisz przestrzegać zalecanych przez producenta wymiarów opon dla Twojej marki i modelu samochodu. Dzieje się tak, ponieważ tylko przy odpowiednich wymiarach można zagwarantować najlepsze osiągi swojego pojazdu. Innymi słowy, jeśli zalecane rozmiary opon dla Twojego samochodu to 215 / 70R16, musisz założyć opony zimowe 215 / 70R16 lub opony całoroczne 215 / 70R16. Pamiętaj, że jeśli montujesz opony zimowe zamiast opon na każdą pogodę, ważne jest, aby opony zimowe były montowane w zestawach po cztery, aby pomóc utrzymać kontrolę i stabilność pojazdu w warunkach zimowych.

Opony na każdą pogodę świetnie sprawdzają się na obszarach o surowej zimowej pogodzie i mogą nawet zastąpić opony zimowe, zwłaszcza że posiadają również symbol „Płatek śniegu w górach Three Peak”, który oznacza, że ​​spełniły kryteria wydajnościowe w testach na śniegu, aby można je było uznać za trudne warunki śniegowe ocenione. Zarówno opony na każdą pogodę, jak i opony zimowe noszą ten emblemat, więc oba mogą być bezpiecznie używane w najtrudniejszych zimowych warunkach pogodowych.

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top