Které pneumatiky Nokian Hakkapeliitta si mám vybrat?

Pokud hledáte zimní pneumatiky a chcete jedny z nejlepších, pokud jde o bezpečnost a výkon, většina se podívá na použití sady Nokian Hakkapeliitta. V současné době mají širokou škálu pneumatik vhodných pro různá vozidla a různé podmínky. V nabídce máte jak pneumatiky s hroty, tak pneumatiky bez hrotů a většina z nich se také doporučuje pro použití na elektrických vozidlech, které musíte vždy zkontrolovat. Pneumatiky pro elektrická vozidla musí být odolnější proti opotřebení a musí být schopny zvládnout vyšší hmotnost způsobenou bateriemi.

Máte Nokii Hakkapeliitta 9, která je nástupcem populární Nokian Hakkapeliitta 8. Jsou k dispozici také pro SUV a poté se nazývají Nokian Hakkapeliitta 9 SUV a dřívější verze byla Nokian Hakkapeliitta 8 SUV. Toto je řada pneumatik s hroty, která využívá patentovanou technologii dvojitých čepů, kde máte různé hřeby ke zlepšení přilnavosti, umístění je také optimalizováno pro nejlepší přilnavost a výkon. Mají vynikající přilnavost na sněhu a ledu a mohou se pochlubit nejnižší hlučností a spotřebou paliva v pneumatikách s hroty. Pneumatiky SUV jsou vybaveny bočnicemi vyztuženými aramidem, které je chrání před nárazy při jízdě v terénu nebo dokonce při nárazu na obrubníky při parkování.

Pak máte Nokian Hakkapeliitta R3, která nahradila Nokian Hakkapeliitta R2, což jsou možnosti bez pneumatik. K dispozici jsou také pro SUV, poté Nokian Hakkapeliitta R3 SUV a jeho předchůdce Nokian Hakkapeliitta R2 SUV. I když nemají kovové trny vyčnívající z dezénu, mají vynikající přilnavost na sněhu a ledu. Využívají optimální design běhounu a lamely k vytvoření přilnavosti a přidaných uchopovacích částic, které byly přidány do směsi. Tyto částice bývají kryokrystaly, které mohou vytvářet abrazivní povrch, který poskytuje dostatečnou přilnavost a trakci pro zrychlení a zpomalení. Schopnost rychle zastavit je obvykle rozdíl mezi nehodou a nehodu.

Pak máte Nokian Hakkapeliitta LT3, která nahradila Nokian Hakkapeliitta LT2, která je určena pro extrémní zimní použití u těžkých lehkých nákladních vozidel a vozidel 4×4. Jedná se o pneumatiky s hroty a ve skutečnosti se dodávají s hřeby z nerezové oceli pro lepší životnost. Tyto pneumatiky jsou určeny pro drsné zimy a jízdní podmínky, které zahrnují terénní nebo pracovní místa. Protože mají cvočky, mají vynikající přilnavost na zledovatělých silnicích. Mají aramidem vyztužené boční stěny, které je chrání před nečistotami na pracovištích nebo ostrými kameny při jízdě v terénu.

S touto řadou pneumatik Nokian Hakkapeliitta máte pneumatiky pro vše od osobních automobilů až po lehké nákladní automobily a pro všechny oblasti bez ohledu na to, zda chcete mít pneumatiky s hroty nebo bez nich. Máte také pneumatiky, které lze použít na elektrická vozidla nebo hybridy. S touto řadou máte také nejlepší možnou bezpečnost a výkon, i když máte velmi drsné zimní podmínky.

Další informace o řadě pneumatik Nokian Hakkapeliitta naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top