Zmień opony samochodowe na zimowe, zanim nadejdzie śnieg

opony zimowe

Zbliża się zima, więc czas przygotować się do zmiany opon w samochodzie. Jeśli masz opony przechowywane w serwisie oponiarskim, jest to znacznie łatwiejsze, ponieważ opony są już na właściwym miejscu. Masz też mniej do zaplanowania, ponieważ możesz tam pojechać z niewielkim przygotowaniem. Możesz także zaplanować z wyprzedzeniem i zarezerwować termin wymiany opon. Jest to dobre, zwłaszcza jeśli nie mają spadków. Dzięki temu nie zapomnisz o zmianie, zanim będzie za późno, i możesz wybrać czas, w którym kalendarz nie jest zbyt zajęty.

Jeśli Twoje opony zimowe są nadal w dobrym stanie, zmianę można przeprowadzić szybko. Ważne jest jednak, aby zmienić opony przed pierwszym śniegiem. Jeśli przed zmianą opon wystąpią opady śniegu, jazda samochodem będzie bardzo niebezpieczna i zaleca się powstrzymanie się od jazdy. Jeśli są to bardzo wczesne opady śniegu, najprawdopodobniej stopi się w ciągu kilku dni, więc powinieneś spróbować znaleźć alternatywny środek transportu.

Jeśli masz opony z kolcami, musisz przestrzegać dat, kiedy mogą być używane, natomiast jeśli masz opony bez kolców, możesz je zamontować wcześniej, aby były już założone przed pierwszym śniegiem. Opony zimowe przewyższają opony letnie w temperaturach poniżej zera, więc spróbuj zmienić opony, gdy nocne temperatury zaczną zbliżać się do zera. Z oponami bez kolców nie łamiesz żadnych praw, mając je w samochodzie zbyt wcześnie, ale nadal są to opony zimowe i nie należy ich używać podczas ciepłej letniej pogody. Jeśli użyjesz ich w ciepłe dni, zużycie będzie większe, ale warto przez tydzień lub dwa, aby mieć je w samochodzie, gdy nadejdzie pierwszy śnieg.

Więcej informacji na temat zmiany opon na zimowe można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl

Scroll to Top