Zdolność do bezpiecznej jazdy decyduje o tym, kiedy zmienić opony

opony letnie

Zmiana opon z opon zimowych na letnie pod koniec zimy jest niezbędna, ale musisz upewnić się, że nie zrobisz tego zbyt wcześnie, ponieważ jeśli pojawi się powracający okres zimowych warunków, będziesz miał problem, jeśli masz opony letnie. Zmianę należy zawsze dokonywać jak najpóźniej, gdy szansa na powrót zimowych warunków będzie bardzo mała lub nie będzie jej wcale. Zawsze możesz zmienić się wcześniej, jeśli wytrzymasz używanie samochodu, jeśli wróci zima. Powracająca zima jest zwykle dość krótka, z pewnymi opadami śniegu, które następnie topnieją. Jeśli jesteś bardzo zależny od swojego samochodu, powinieneś poczekać z wymianą, aż będziesz bardziej pewny, że zima nie wróci, a następnie zmień opony na letnie.

Bezpieczeństwo będzie również zależeć od tego, jak bezpieczne będą opony, na które się zmienisz. Opony powinny być oponami premium w dobrym stanie. Powinny być wolne od nacięć i pęknięć oraz powinny mieć wystarczającą pozostałą głębokość bieżnika dla bezpiecznej jazdy. Musisz regularnie sprawdzać głębokość bieżnika wszystkich czterech opon i upewnić się, że opony są obracane między zmianami sezonowymi, a w razie potrzeby również w trakcie sezonu. Samochód elektryczny lub hybryda mają większe zużycie opon i często wymagają częstszej wymiany opon. Po osiągnięciu różnicy głębokości bieżnika wynoszącej 5/64 cala między przednimi i tylnymi oponami czas na obrót, a jeśli głębokość bieżnika osiągnie 5/32 cala, czas wymienić opony na nowy komplet.

Należy koniecznie wiedzieć, że jazda na oponach letnich w warunkach zimowych nie jest bezpieczna. Opony letnie staną się twarde i nie będą w stanie zapewnić wystarczającej przyczepności nawet na suchym asfalcie. Nie mają również wzoru bieżnika i konstrukcji ukierunkowanej na zapewnienie przyczepności na śniegu i lodzie, a także nie radzą sobie z ciężką błotem pośniegowym, aby móc bezpiecznie zapobiegać występowaniu błota pośniegowego. W warunkach zimowych będziesz musiał używać opon, które są zatwierdzone do użytku zimowego. Opony te obejmują opony śniegowe, znane również jako opony zimowe, a także niektóre opony zimowe z homologacją na każdą pogodę.

Jeśli używasz któregokolwiek z nich, możesz bezpiecznie jeździć na śniegu, lodzie lub błocie pośniegowym, opony zimowe są również lepsze niż opony letnie w niskich temperaturach, ponieważ pozostają miękkie w porównaniu do opon letnich, które twardnieją w niskich temperaturach. Dzieje się to przy około 45 ° Fahrenheita, kiedy wskazane jest rozpoczęcie używania opon z homologacją zimową. Opon letnich należy używać tylko w ciepłych porach roku. Opony z homologacją zimową, z wyjątkiem opon na każdą pogodę, powinny być używane tylko w niskich temperaturach. Opony na każdą pogodę mogą być używane przez cały rok, ponieważ radzą sobie zarówno w warunkach pogodowych, które występują zarówno latem, jak i zimą. To sprawia, że ​​są dobrym i wygodnym wyborem dla obszarów o zmiennych warunkach pogodowych.

Więcej informacji na temat opon letnich na nadchodzące zmiany sezonowe można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top