Zalety opon bez kolców

opony

Opony bez kolców mają pewne zalety w porównaniu z oponami z kolcami, a główną zaletą jest to, że ich stosowanie nie jest ograniczone, jak w przypadku opon z kolcami. W rzeczywistości tylko 7 stanów zezwala na nieograniczone używanie opon z kolcami. Dzięki nowym innowacjom w technologii opon nowa generacja opon bez kolców działa praktycznie tak samo jak opony z kolcami. Ponadto nie wszystkie zimowe warunki pogodowe wymagają opon z kolcami. W zimową pogodę, w której nie ma dużo lodu i ubitego śniegu, wystarczą opony zimowe bez kolców. Dzieje się tak, ponieważ głównym powodem używania kołków jest kopanie w lodzie i bardzo twardym lodzie. W innych warunkach zimowych osiągi zwykłych opon bez kolców mogą nawet przewyższać osiągi opon z kolcami. Dzieje się tak, ponieważ jeśli droga nie jest pokryta lodem i ubitym śniegiem, to kołki faktycznie zmniejszają potencjał trakcyjny. Na mokrych lub suchych drogach mieszanka bieżnika opony jest podstawą przyczepności opony, więc w tym przypadku kolce faktycznie przerywają kluczową interakcję między bieżnikiem opony a powierzchnią drogi, co może mieć negatywny wpływ na drogę hamowania.

Na rynku dostępnych jest wiele dobrej jakości opon bez kolców, wiele z nowymi innowacyjnymi technologiami, które zapewniają praktycznie taką samą przyczepność i przyczepność jak opony z kolcami. Opony bez kolców, takie jak Nokian Hakkapeliitta R3, zawierają wiele z tych nowych innowacji, takich jak „Arctic Sense Grip Concept” i „Snow Claws”, które zapewniają doskonałą przyczepność zarówno na śniegu, jak i na lodzie. Z nowymi innowacjami w produkcji opon bez kolców, które zmniejszają zapotrzebowanie na opony z kolcami. Ponadto nowe opony bez kolców zawierają również nowe osiągnięcia w zakresie mieszanki gumowej, konstrukcji bieżnika i innych unikalnych technologii. Dodatek cząsteczek „Biobased cryo crystal 3” do mieszanki gumowej w celu poprawienia przyczepności na lodzie poprzez chwytanie powierzchni prowadzącej podobnie jak kołki. Oprócz specjalnej mieszanki gumowej wzór bieżnika został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić maksymalną przyczepność i trakcję dzięki pazurom chwytnym i pazurom ciętym, zapewniającym dodatkowe bezpieczeństwo w wymagających sytuacjach. To z kolei zapewnia oponie wyjątkową przyczepność na lodzie, śniegu i mokrej nawierzchni. Dzięki temu opony zimowe bez kolców stały się preferowanymi oponami zimowymi przez wielu kierowców. Niezależnie od tego, czy wybierzesz opony z kolcami, czy bez kolców, na obu tych oponach znajduje się symbol „Płatek śniegu w trzech szczytach gór” (3PMSF), który oznacza, że ​​opona spełnia wymagane kryteria w testach na śniegu, aby można ją było uznać za klasyfikowaną w trudnych warunkach na śniegu.

Opony bez kolców stały się najczęściej wybieranymi oponami zimowymi, ponieważ sprawdzają się równie dobrze jak opony z kolcami, bez konieczności znoszenia wszystkich ograniczeń nałożonych na opony z kolcami. Wraz z nowszymi innowacjami zapewniającymi opony bez kolców, które działają podobnie jak opony z kolcami, zapotrzebowanie na opony z kolcami staje się mniej istotne. Ponadto warunki, które wymagają opon z kolcami są nieliczne i występują w bardzo niewielu obszarach Stanów Zjednoczonych. Dzięki oponom zimowym, zarówno z kolcami, jak i bez kolców, będziesz dobrze przygotowany na najtrudniejsze zimowe warunki pogodowe.

Więcej informacji na temat opon bez kolców można znaleźć na stronie https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top