Wybór opon do Twojego SUV-a

 225/65R17 opony na każda pogodę

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że SUV-y będą musiały być wyposażone w odpowiednie opony SUV o odpowiednim rozmiarze. Opony SUV są zwykle szersze i wyższe przy większych felgach. Mniejszy SUV może mieć 225/65R17 opony letnie i 225/65R17 opony zimowe, chyba że zdecydujesz się na 225/65R17 opony na każda pogodę. Niezależnie od wyboru upewnij się, że kupujesz opony najwyższej jakości, aby mieć pewność, że będziesz mieć dobre i trwałe opony, które zapewnią Ci odpowiednie bezpieczeństwo jazdy.

Wysokiej jakości opony mają również niższy opór toczenia, co oznacza mniejsze zużycie opon i mniejsze zużycie paliwa. Na dłuższą metę może to zaoszczędzić sporo pieniędzy podczas jazdy. Jeśli Twój SUV jest elektryczny lub hybrydowy, musisz upewnić się, że opony zostały oznaczone, że mogą być używane w tych pojazdach cięższych i o wyższym momencie obrotowym, w których zużycie jest większe. Ważne jest, aby obracać opony na tyle często, aby wyrównać różnice w zużyciu opon przednich i tylnych. Doprowadzi to do dłuższej żywotności opony i będzie działać na rzecz możliwości zmiany wszystkich czterech opon jednocześnie.

W przypadku warunków zimowych wybierz oponę zimową do SUV-ów z kolcami lub bez lub z homologacją na zimę całoroczną. Wszystkie będą dobrze działać w każdych warunkach zimowych. Jednak w przypadku lodu i ubitego śniegu opony z kolcami do SUV-ów zapewnią najlepszą możliwą przyczepność. Opony z kolcami mogą nie być dozwolone we wszystkich krajach, co może powodować problemy podczas przekraczania granic.

Upewnij się, że zmienisz opony na zimowe odpowiednio wcześnie, zanim nadejdzie zima, to znaczy, jeśli nie masz zamontowanych opon na każdą pogodę. Sprawdź również ciśnienie w oponach, aby upewnić się, że masz prawidłowe ciśnienie w oponach, ponieważ niskie ciśnienie w oponach może również prowadzić do większego zużycia opon i wyższych kosztów paliwa.

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl

Scroll to Top