Upewnij się, że możesz jeździć w błocie pośniegowym

opony zimowe

Jazda w błocie pośniegowym wymaga posiadania w pojeździe opon z homologacją zimową. Bez opon, które są przeznaczone do jazdy po błocie pośniegowym, ryzykujesz ślizganie się po błocie pośniegowym i nie masz wystarczającej przyczepności do bezpiecznej jazdy. Opony z homologacją zimową mają bieżnik, który może odprowadzać gęsty błoto pośniegowe, aby zapobiec wystąpieniu błota pośniegowego. Slushplaning jest podobny do hydroplaningu w tym sensie, że opony tracą kontakt z nawierzchnią drogi, a Ty tracisz kontrolę nad pojazdem. Może to spowodować niebezpieczne wypadki. Aby temu zapobiec, musisz mieć wystarczającą głębokość bieżnika wynoszącą co najmniej 5/32 cala, aby bieżnik mógł przechowywać i transportować błoto pośniegowe na boki.

Dobry bieżnik zimowy poradzi sobie z błotem pośniegowym, zapewniając przyczepność i przyczepność na tej zdradliwej nawierzchni oraz zapobiegając osiadaniu błota pośniegowego. Bez tego jazda w błocie pośniegowym jest prawie niemożliwa, a także bardzo niebezpieczna. Nie próbuj jeździć w błocie pośniegowym na oponach całorocznych, ponieważ są one niebezpieczne w takich warunkach. Nawet deszcz zmieszany ze śniegiem jest niebezpieczny i powinieneś mieć przynajmniej opony na każdą pogodę, które są zatwierdzone do użytku zimowego, ale opony zimowe są najlepsze. Piękno tych opon polega na tym, że można ich używać przez cały rok. Zasadniczo stanowią hybrydę opon letnich i zimowych, dzięki czemu radzą sobie w każdych warunkach w ciągu roku. Pozwalają na jazdę po błocie pośniegowym, śniegu, lodzie oraz suchych i mokrych drogach. Mogą zapobiegać zarówno aqua, jak i slushplaningowi.

Trudna część z błotem pośniegowym, ponieważ masz mieszankę wody i śniegu, polega na tym, że mieszanka podczas kompresji może powodować podskakiwanie pojazdu na boki. Musisz dostosować prędkość do tego, nawet jeśli masz opony zimowe premium. Jeśli temperatura spadnie dalej, błoto pośniegowe może zamarznąć i powstają bardzo oblodzone warunki. Jeśli zmieniłeś już opony całoroczne z opon zimowych, powinieneś powstrzymać się od jazdy. Po prostu zostań w domu lub znajdź alternatywne środki transportu.

Błoto pośniegowe jest często trudniejsze w prowadzeniu, a nawet chodzeniu niż śnieg, co oznacza, że ​​musisz mieć szacunek dla tego trudnego stanu. Im bardziej mokry błoto pośniegowe, tym trudniejszy będzie stan. Odpowiednie dedykowane opony zimowe będą najlepsze na tej nawierzchni i nie ma znaczenia, czy są one z kolcami, czy bez, ponieważ to wzór bieżnika będzie decydował o osiągach na drodze. Będziesz mieć wystarczająco głęboki bieżnik, który powinien wynosić minimum 5/32 cala, aby móc zapewnić niezawodne i bezpieczne osiągi podczas jazdy. Jeśli jesteś poniżej tego, będziesz musiał zainwestować w inny zestaw opon z homologacją zimową, aby móc bezpiecznie jeździć w warunkach zimowych, które obejmują jazdę w błocie pośniegowym.

Opony zimowe klasy premium stanowią podstawę, która umożliwia bezpieczną jazdę, a następnie w połączeniu z ostrożną jazdą i regulowaną prędkością można bezpiecznie manewrować w błocie pośniegowym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon z homologacją zimową, które są odporne na błoto pośniegowe i zapobiegają osiąganiu błota pośniegowego, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/

 

Scroll to Top