Trzymaj opony zimowe w pojeździe do czasu, gdy będzie ciepła pogoda

opony zimowe

Wiedza o zmianie opon zimowych na letnie wydaje się być nauką samą w sobie. Nie jest łatwo przewidzieć, kiedy się zmienić, aby nadal zapewnić sobie jak najlepsze bezpieczeństwo. Jeśli w końcu przesiadasz się za wcześnie i wraca śnieg, jazda samochodem nie jest bezpieczna i należy unikać korzystania z samochodu. Dlatego im bardziej jesteś zależny od samochodu do codziennego użytku, tym później prawdopodobnie powinieneś zmienić opony letnie.

Ponieważ pogoda zawsze będzie dość nieprzewidywalna, możesz po prostu użyć temperatury. Powinieneś zmienić opony na śniegowe, gdy temperatura zacznie spadać poniżej 45 ° Fahrenheita, ponieważ wtedy opony zimowe będą działać lepiej, ponieważ będą wystarczająco miękkie w niskich temperaturach, aby nawet lepiej radzić sobie na suchym asfalcie niż opony na każdą pogodę, które stanie się sztywny i straci przyczepność, a także zacznie tracić właściwości, które ma w cieplejszych temperaturach. W podobny sposób opony zimowe staną się bardzo miękkie, jeśli są używane w bardzo wysokich temperaturach, dlatego należy zmienić opony letnie, gdy wiosenna pogoda zacznie się ocieplać, a temperatury zaczną podnosić się.

Zawsze powinieneś upewnić się, że opony, których używasz, są najwyższej jakości i są w dobrym stanie. Opony będą musiały mieć bieżnik o głębokości co najmniej 5/32 cala, aby zapewnić nadal dobre pozostałe właściwości. Właściwości opon będą się zmniejszać wraz ze zmniejszaniem się pozostałej głębokości bieżnika, a gdy osiągniesz tę wartość progową, będziesz mieć wystarczającą pozostałą głębokość bieżnika, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy po błocie pośniegowym, mokrych drogach, śniegu, lodzie lub suchych drogach, niezależnie od sezon.

Jeśli chodzi o opony zimowe, są one również po prostu określane jako opony zimowe, ponieważ będą musiały działać na wszystkich zimowych nawierzchniach, takich jak lód, śnieg i błoto pośniegowe, z optymalną wydajnością. Opony zimowe są dostępne zarówno w wersji z kolcami, jak i bez kolców. Obie wersje nie są dozwolone w całej Ameryce Północnej, więc musisz sprawdzić, jakie opony są dostępne do użytku w Twojej okolicy oraz na obszarach, w których planujesz jeździć i odwiedzać. W przypadku opon z kolcami, których nie wolno używać wszędzie, możesz chcieć odwiedzić obszary, w których nie są one dozwolone. Może to powodować pewne niedogodności w porównaniu z oponami bez kolców.

Jeśli zamiast tego użyjesz opon na każdą pogodę, możesz jeździć przez cały rok na jednym zestawie opon. W rzeczywistości poradzą sobie ze wszystkimi porami roku, jeśli zostaną zatwierdzone do użytku zimowego. Opony te działają jak hybryda między oponami zimowymi i letnimi. Mogą się przydać na obszarach o zróżnicowanych warunkach pogodowych, gdzie zawsze chcesz mieć pewność, że możesz korzystać z samochodu na co dzień.

Więcej informacji na temat opon zimowych i letnich można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top