SUV musi mieć zamontowane zimowe opony SUV, aby zapewnić bezpieczną jazdę zimą

opony zimowe

Wszystkie pojazdy wymagają opon zimowych do jazdy zimą. Tak naprawdę nie ma żadnych wyjątków. Opony do SUV-ów wyglądają na bardziej wytrzymałe i można je pomylić z oponami, które byłyby w stanie poradzić sobie ze śniegiem i lodem, ale niestety tak nie jest. Guma w letnich oponach SUV stanie się twarda, ponieważ mieszanka gumy ani wzór bieżnika nie są przystosowane do niskich temperatur i warunków zimowych. Część przyczepności opon wynika z możliwości dopasowania się do nawierzchni drogi i zazębiania się z nią w taki sposób, że guma jest wciskana w mikro-wnęki w nawierzchni. Kiedy opony są twarde, tak się nie stanie.

Opony zimowe są przeznaczone do pracy w niskich temperaturach i zapewniają dobrą przyczepność na śniegu i lodzie. Mają również mieszankę gumową, która zapewnia im miękkość i zwinność w niskich temperaturach. Ich wzór bieżnika został specjalnie zaprojektowany, aby poradzić sobie ze śniegiem i zapewnić przyczepność na lodzie. W oponach z kolcami zastosowano metalowe kolce wystające z bieżnika, które służą do zapewnienia doskonałej przyczepności na lodzie. W przypadku opon typu SUV bez kolców zastosują cząsteczki przyczepności i innowacyjną konstrukcję bieżnika, aby zapewnić przyczepność na lodzie. Kiedy próbujesz jeździć na oponach letnich, nie masz nic, co zapewni dodatkową potrzebną przyczepność, wzór bieżnika i mieszanka gumy są inne niż potrzebujesz zimą.

Ważne jest, aby zamontować SUV opony zimowe w SUV-ie na czas, zanim śnieg uderzy na ulice. Aby zachować bezpieczeństwo podczas jazdy, musisz je zamontować, zanim nadejdzie zima. Zimowe opony do SUV-ów przewyższają letnie do SUV-ów już wtedy, gdy temperatura spada poniżej zera stopni Celsjusza, więc zmień je wcześniej.

Więcej informacji na temat opon zimowych do SUV-ów można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl

Scroll to Top