Jak jezdit bezpečně s pneumatikami bez hrotů

pneumatiky

Když se chystáte koupit novou sadu zimních pneumatik a chcete si pořídit pneumatiky bez hrotů, musíte si udělat čas na výběr, abyste si pro své vozidlo vybrali ty nejlepší pneumatiky, které vyhovují vašim řidičským potřebám a vhodné pro oblast, ve které žijete a kde jezdíte. Potřebujete vědět, jaké jsou dostupné pneumatiky bez hrotů, a pokud jsou pneumatiky s hroty k dispozici, měli byste je také zvážit jako volitelnou možnost. I když jsou obě určeny pro zimní použití, navzájem se velmi liší.

Pouhý nákup pneumatik bez hrotů nezaručuje vaši bezpečnost během zimní sezóny, i když si koupíte prémiové pneumatiky. Stále budete muset řídit opatrně a sledovat provoz. Ve skutečnosti budete muset být při řízení opatrnější, vzhledem k tomu, jak náročné je řídit po sněhem a ledem pokrytých silnicích. Pneumatiky s hroty budou mít obecně lepší přilnavost na ledu než pneumatiky bez hrotů, protože kovové hroty jsou schopné se zakousnout do ledové plochy a vytvářet tak dobrou přilnavost. Na sněhu jsou však víceméně stejné, protože tam je větší vliv dezénu než hrotů.

Další věc, kterou můžete udělat pro zvýšení bezpečnosti při řízení vozidla, které nemá pneumatiky s hroty, je zpomalení, kdykoli vjíždíte do zatáček. I když mají tyto pneumatiky lamely, které zvyšují trakci na zasněženém a zledovatělém povrchu, můžete snadno uklouznout, pokud zatáčíte vysokou rychlostí. Nespěchejte, abyste se dostali tam, kam jedete, a nezapomeňte na svou bezpečnost. Raději jeďte pomalu a dojeďte bezpečně tam, kam jedete, než že byste spěchali a měli nehodu, které byste navždy litovali.

Při jízdě na zimních silnicích buďte opatrní při akceleraci v zatáčkách. Pokud zrychlíte nebo prudce zabrzdíte, můžete ztratit rovnováhu a sjet ze silnice. Nemůžete obviňovat pneumatiky s hroty, že nejezdí dobře, když uděláte chybu vy. Pamatujte, že vy jako řidič nesete odpovědnost vy, nikoli pneumatiky. Pneumatiky jsou zde pouze proto, aby vám pomohly mít nejlepší podmínky pro bezpečnou jízdu. Pokud řídíte bezohledně, budete stále vystaveni vysokému riziku nehody, i když máte na vozidle nejlepší prémiové pneumatiky bez hrotů.

Rychlost je při řízení vždy výzvou, protože zvyšuje pravděpodobnost nehody. Část toho je způsobena tím, že se výrazně zvyšuje brzdná dráha, což vám zkrátí dobu na reakci. Pak máte také skutečnost, že je jednodušší dostat se do smyku, pokud máte na silnici rozbředlý sníh, protože dává pneumatikám méně času vytlačit rozbředlý sníh do stran. Také působí větší síly na auto, když jedete do zatáčky, což může způsobit ztrátu přilnavosti pneumatik.

Další tipy, jak bezpečně řídit vozidlo s pneumatikami bez hrotů, naleznete na: www.nokiantyres.cz

Scroll to Top