Dlaczego warto używać opon zimowych

opony zimowe

Ze względów bezpieczeństwa należy zawsze upewnić się, że posiadamy opony samochodowe, które zapewniają wystarczającą przyczepność w okresie zimowym. Używanie opon zimowych może wiązać się z pewnymi wymogami prawnymi, ale jeśli ich nie ma, nadal musisz wziąć na siebie odpowiedzialność. Opony zimowe są lepsze od opon letnich już wtedy, gdy temperatury są poniżej zera. Wynika to z faktu, że opony letnie stają się twarde i nie mogą zapewnić niezbędnego tarcia potrzebnego do zapewnienia dobrej przyczepności. Oczywiście są też znacznie lepsze niż opony letnie na zimowych nawierzchniach, takich jak śnieg, lód i błoto pośniegowe.

Będziesz mieć znacznie lepsze wyniki w zakresie bezpieczeństwa podczas jazdy na oponach z homologacją zimową. Będziesz mógł bezpiecznie jeździć nawet po śniegu i lodzie, co nie byłoby możliwe na oponach letnich. Będziesz mieć przyczepność, gdy nadejdzie zima, więc niezależnie od tego, czy masz śnieg czy lód, będziesz mieć dobrą przyczepność. Dobra przyczepność jest potrzebna, aby mieć wystarczającą przyczepność, aby można było wprawić samochód w ruch. Potrzebujesz również przyczepności, aby samochód mógł się zatrzymać, często określa się to jako drogę hamowania, gdzie im krótsza, tym lepiej.

Bez odpowiednich opon praktycznie nigdzie się nie dostaniesz i będziesz miał problem z wchodzeniem na strome wzniesienia. Nawet zjeżdżanie ze wzniesień może być trudne i często jest to sytuacja, w której dochodzi do wielu wypadków, ponieważ samochody ślizgają się i nie mogą się zatrzymać. To samo często zdarza się na skrzyżowaniach, na których hamuje wiele osób, uzyskuje się bardzo oblodzoną nawierzchnię z bardzo ograniczoną przyczepnością.

Aby zapewnić bezpieczną jazdę z dobrą przyczepnością i kontrolą, będziesz potrzebować dobrej jakości opon zimowych w swoim samochodzie przed pierwszym dniem zimowych warunków do ostatniego dnia. Jeśli nie masz założonych opon zimowych i masz śnieg, powinieneś powstrzymać się od korzystania z samochodu i skorzystać z alternatywnego środka transportu, dopóki śnieg się nie rozpuści i nie będziesz mógł zmienić opon.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl

Scroll to Top